Producenci
Cenniki do pobrania
Rodzaje glinki

Glinka Zielona
Pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk. Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Doskonale zwalcza trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom. Ma także szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego - okłady lecznicze i wyszczuplające. W kosmetyce profesjonalnej używana jest również do zabiegów formowania sylwetki Body Wrap.

 

Glinka Czerwona
Szczególnie dobrze działa na skórę tłustą i mieszaną, a jednocześnie wrażliwą. Zwalcza i łagodzi trądzik różowaty, zapobiega także rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. Zwiera dużą ilość krzemu, żelaza, aluminium oraz wapń ,magnez, sód, potas, tytan i mangan. Podobnie jak inne glinki łagodnie ściąga pory i wygładza skórę. W rezultacie skóra staje się świeża, gładka i aksamitna o brzoskwiniowym zabarwieniu. Systematyczne stosowanie glinki czerwonej zapewni obkurczenie i uszczelnienie naczynek krwionośnych.

 

Glinka Różowa
100% naturalna, bardzo delikatna glinka różowa jest połączeniem dwóch różnych naturalnych glinek: białej i czerwonej. Została opracowana w laboratorium jako najlepsza mieszanka, która daje delikatną kompozycję glinki różowej, z zachowaniem wszelkich atrybutów glinek czerwonej i białej. Glinka różowa zawiera m.in.: krzem, aluminium, żelazo, magnez, sód, potas, wapń. Występujące mikroelementy powodują, że glinka różowa ma właściwości zabliźniające, dezynfekujące i wygładzające. Będąc glinką bardzo delikatną posiada jednocześnie, tak jak inne glinki, właściwości absorpcyjne. Glinka różowa ma zastosowanie głównie w kosmetyce do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.

 

Glinka żółta
Jest produktem w 100% naturalnym. Jej struktura, skład i działanie przypomina glinkę czerwoną. Charakteryzuje się jednak większą niż inne glinki zawartością żelaza. Z dużym powodzeniem stosowana jest do cery tłustej, a jednocześnie wrażliwej oraz do cery normalnej. Łagodnie oczyszcza twarz, remineralizując.

 

Glinka biała
Jest produktem w 100% naturalnym (nawet proces suszenia odbywa się na słońcu), a jej zaskakujące i bardzo kompleksowe właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych. To glinka z dużą zawartością aluminium, które decyduje o właściwościach ściągających i zabliźniających. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód. Jest łagodną glinką do pielęgnacji cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej ze zmarszczkami. Łagodnie ściąga pory, odżywia i wygładza cerę. Przy zastosowaniu tej glinki zaleca się dodanie do sypkiej maseczki kilku kropel oliwy na zimno tłoczonej dla poprawienia komfortu kuracji.

 

Glinka Ghassoul - w100% naturalna, bardzo delikatna glinka marokańska jest jedną z najdłużej znanych i stosowanych w medycynie naturalnej glinek.  Ma wyjątkowo delikatną strukturę, dzięki czemu jest bardzo szybko przyswajalna przez organizm. Glinka „Ghassoul” zawiera m.in.: krzem, aluminium, żelazo, magnez, sód, potas, wapń.

Występujące mikroelementy powodują, że glinka „Ghassoul” ma właściwości zabliźniające, dezynfekujące i wygładzające.  Będąc glinką bardzo delikatną posiada jednocześnie, tak jak inne glinki, właściwości absorpcyjne. Daje efekt ściągający, wzmacniający, a jednocześnie kojący i odprężający.

Glinka „Ghassoul” ma zastosowanie głównie w kosmetyce do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, również ze skłonnościami do alergii i podrażnień. Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym jest zalecana przy bólach mięśni. Ciało po użyciu glinki „Ghassoul” staje się całkowicie zrelaksowane.

 

Glinka różowa w postaci gotowej jest produktem w 100% naturalnym powstała po laboratoryjnym połączeniu dwóch różnych naturalnych glinek: białej i czerwonej.

Glinka różowa jest bardzo delikatna. Ma właściwości wygładzające, ściągające i zabliźniające (cechy białej glinki) oraz dezynfekujące, absorpcyjne i wzmacniające (cechy glinki czerwonej). Daje efekt ściągający, wzmacniający a jednocześnie kojący i odprężający. Polecana jest do pielęgnacji cery wrażliwej, delikatnej, szorstkiej, ze skłonnościami do alergii i podrażnień.

Nałożyć grubą warstwę na twarz i szyję, pozostawić na 10 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia maseczki (zaleca się ewentualnie zraszanie wodą termalną). Po zmyciu maseczki letnią wodą polecamy zawsze zastosować łagodny krem regeneracyjny Argiletz. Stosować 1 raz w tygodniu lub rzadziej w zależności od potrzeb. Podczas jednego zabiegu glinek o różnych kolorach nie mieszamy ze sobą.

 

Glinka żółta w postaci gotowej jest produktem w 100% naturalnym. Stanowi połączenie glinki z wodą ze sprawdzonych źródeł górskich. Gotowa do użycia.

Charakteryzuje się większą niż inne glinki zawartością żelaza. Znakomicie, w sposób łagodny, oczyszcza cerę i doskonale ją remineralizuje. Ma właściwości złuszczające i stymulujące pozwalające na dotlenienie komórek. Pobudza krążenie nadając skórze blasku. Polecana jest do pielęgnacji cery tłustej wrażliwej, mieszanej, normalnej, zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku i/lub dojrzałej.

Nałożyć grubą warstwę na twarz i szyję, pozostawić na 10 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia maseczki (zaleca się ewentualnie zraszanie wodą termalną). Po zmyciu maseczki letnią wodą polecamy zawsze zastosować łagodny krem regeneracyjny Argiletz. Stosować 1 raz w tygodniu lub rzadziej w zależności od potrzeb. Podczas jednego zabiegu glinek o różnych kolorach nie mieszamy ze sobą.

 

Glinka czerwona w postaci gotowej jest produktem w 100% naturalnym. Stanowi połączenie glinki z wodą ze sprawdzonych źródeł górskich. Gotowa do użycia.

Glinka czerwona znakomicie oczyszcza cerę w sposób bardzo łagodny, respektując pH skóry. Zwalcza i łagodzi trądzik różowaty i przeciwdziała pękającym naczynkom, wzmacnia cerę. Łagodnie ściąga pory i wygładza cerę, skóra staje się świeża, gładka i aksamitna, o brzoskwiniowym odcieniu. Glinka czerwona polecana jest do pielęgnacji cery normalnej, suchej, przesuszonej, dojrzałej, z utratą jędrności, delikatnej, pozbawionej blasku, także z pękającymi naczynkami.

Nałożyć grubą warstwę na twarz i szyję, pozostawić na 10 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia maseczki (zaleca się ewentualnie zraszanie wodą termalną). Po zmyciu maseczki letnią wodą polecamy zawsze zastosować łagodny krem regeneracyjny Argiletz. Stosować 1 raz w tygodniu lub rzadziej w zależności od potrzeb. Podczas jednego zabiegu glinek o różnych kolorach nie mieszamy ze sobą.

 

Glinka biała w postaci gotowej jest produktem w 100% naturalnym. Stanowi połączenie glinki z wodą ze sprawdzonych źródeł górskich. Gotowa do użycia.

Działa odżywczo, łagodząco i nawilżająco. Glinka biała ze względu na dużą zawartość aluminium ma doskonale właściwości ściągające, gojące i zabliźniające. Łagodnie ściąga pory, odświeża, odżywia i wygładza cerę.

Glinka biała - najdelikatniejsza spośród glinek Argiletz nadaje się do każdego rodzaju cery, zarówno młodej jak i dojrzałej. Szczególnie polecana jest do cery wrażliwej i delikatnej, zmęczonej, naczynkowej, suchej i normalnej.

Nałożyć na twarz i szyję grubą warstwę, pozostawić na 10 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia maseczki (zaleca się zraszanie wodą termalną). Po zmyciu maseczki letnią wodą polecamy zawsze zastosować łagodny krem regeneracyjny Argiletz. Stosować najwyżej 1 raz w tygodniu lub rzadziej w zależności od potrzeb. Podczas jednego zabiegu glinek o różnych kolorach nie mieszamy ze sobą. Stosowanie glinek przez długi okres czasu nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

 

Glinka zielona w postaci pasty jest produktem w 100% naturalnym. Stanowi połączenie glinki z wodą ze sprawdzonych źródeł górskich. Gotowa do użycia.

Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Posiada właściwości oczyszczające, przeciwzapalne, remineralizujące i antytoksyczne. Eliminuje martwe komórki, wzmacnia tkankę i mięśnie twarzy. Doskonale zwalcza trądzik, wypryski, wrzody - pielęgnuje i regeneruje skórę podczas leczenia, odkażając i wzmacniając ją. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza zmarszczki i zapobiega im.

Stanowi doskonały kosmetyk z naturalnej apteki. Nałożona miejscowo natychmiast koi drobne skaleczenia, lekkie oparzenia, ugryzienie komara, wypryski. Przynosi ulgę i przyspiesza gojenie.

Przeznaczenie:

Twarz - do pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej i z wypryskami. Polecana także do cery zmęczonej i zwiotczałej.

Ciało - ma działanie relaksujące, rozluźniające mięśnie, detoksykujące, oczyszczające.

Stosowanie:

Nałożyć grubą warstwę, pozostawić na 10 minut. Nie doprowadzać do wyschnięcia. Następnie spłukać letnią wodą. Po zmyciu maseczki polecamy zastosować łagodny krem nawilżający np. Krem regeneracyjny Argiletz. Stosować 1x w tygodniu. Jeżeli w międzyczasie pojawią się wypryski należy wówczas codziennie na noc i bezpośrednio na nie nakładać odrobinę pasty, aż do całkowitego wyleczenia. Przy cerze trądzikowej zaleca się np. 2-3 razy w tygodniu używać rzadkiej pasty zamiast mydła (niewielką ilość pasty zmoczyć w dłoniach z wodą mineralną lub naparem z ziół). Podczas jednego zabiegu glinek o różnych kolorach nie mieszamy ze sobą. Stosowanie glinek przez długi okres czasu nie powoduje żadnych skutków ubocznych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony